Rukometaši Srbije osvojili su šampionsku titulu u Superligi Srbije za sezonu 2024/2025.
Crno-beli su sa trona skinuli Vojvodinu koja je 11 puta u nizu bila šampion Srbije.
Crno-beli su krunu preuzeli od Vojvodine, savladavši je u dve utakmice finalne serije plej-ofa.
Nakon 29:25 u Beogradu pre tri dana, ove večeri je u novosadskom „Spensu“ rezultat glasio 28:22 (12:11)
Ali, ono što je posebno karakteristično za ovaj meč, jeste podatak da je ekipa Vojvodine imala čak 12 isključenja, a Partizan samo dva.
Goste je do pobede vodio Nikola Crnoglavac sa sedam golova.
Petar Đorđić je u pobedničkoj ekipi postigao pet golova, dok je Stevan Vujović upisao četiri pogotka.
U ekipi Vojvodine bolji od ostalih bio je Vukašin Vorkapić sa šest golova, a po četiri pogotka su dodali Stefan Dodić i Milan Milić.
Izvor: Novosti.rs















