FUDBALSKI spektakl kojeg su se svi pribojavali odigraće se večeras od 20.45, Srbija i Albanija igraće prvi put od davne 2014. godine, a u Tirani vlada vanredno stanje.
Kako prenose brojni tamošnji mediji radi bezbednosti navijača i učesnika meča angažovano je 2000 policajaca i vojnika koji će obezbediti mir i red.
– Najveće obezbeđenje biće posvećeno srpskom predstavniku, koga će pratiti brojne policijske snage i stroge mere bezbednosti od trenutka dolaska u Tiranu do odlaska nakon završetka utakmice. Antiteroristička jedinica će imati ključnu ulogu. U njihovoj podršci biće i specijalna RENEA jedinica koja će pratiti srpski tim, navode albanski mediji.
Pored strogih kontrola drumskog saobraćaja vodiće se računa i o kontrolisanju ulaska navijača na stadion, a oni bez ulaznica neće moći da priđu stadionu, još manje da na isti uđu.
Albanski fudbalski savez, u saradnji sa Službama državne bezbednosti, policijom i drugim agencijama, sproveo je napredne mere bezbednosti na stadionu.
U međuvremenu, potvrđeno je da će biti i vazdušnih udara u slučaju bilo kakvih neočekivanih događaja.
– Policija je pripremila plan kontrole, koji uključuje temeljnu proveru karata i identifikacionih dokumenata svake osobe koja ulazi na stadion. Takođe se saznaje da će, kako bi se sprečila svaka moguća opasnost, svi putevi koji vode do stadiona biti potpuno blokirani, dok će okolno područje biti zaštićeno opremom protiv dronova, kako bi se izbegla mogućnost bilo kakvog spoljnog ometanja. Navodi se da će na stadionu biti veliko prisustvo policijskih snaga i antiterorističkih jedinica.
Takođe će biti korišćene puške protiv dronova, postavljene oko stadiona kako bi se odbile sve vazdušne pretnje koje bi mogle destabilizovati situaciju.
Izvor: Novosti.rs















