Vazdušni saobraćaj u Dubaiju zatvoren do daljnjeg.
Kako smo danas pisali, trener Fenerbahčea Šarunas Jasikevičijus zatočen je u Dubaiju, međutim, tu se ne završava drama za evropskog prvaka.
Naime, na spisku predstavnika tima iz Istanbula koji su „zarobljeni“ u Emiratima, nalaze se još četiri člana turskog velikana, koji su ili u Dubaiju ili u Abu Dabiju, pa sada samo mogu da čekaju.
Aktuelni šampion Evrolige je potvrdio da su četiri člana tima ostala zaglavljena u ova dva grada, jer je aerodrom zatvoren posle eksplozija u regionu, što je odložilo njihov povratak pred 30. kolo Evrolige. Ratni sukob na Bliskom istoku napravio je i sportistima velike probleme, pa neki koji su bili na odmoru tokom reprezentativne pauze ne mogu da se vrate kući, a očekuje se i da će se neke utakmice odložiti.
Ratni vihor je zatvorio većinu aerodroma, prema tome stranci ne mogu da napuste Ujedinjene Arapske Emirate. Takav zakon važi i za slavne sportiste, zbog čega su zaglavljeni članovi Fenerbahčea, koji je tim povodom izdao saopštenje.
Iz tabora prvaka Evrope naglašavaju da se radi na povratku njihovih članova.
„Naš glavni trener Šarunas Jasikevičijus, naš igrač Armand Bako i naš fizioterapeut Đaime Kapela Buza otputovali su u Dubai kako bi se odmorili tokom pauze za reprezentativne obaveze. U međuvremenu, naš sportski direktor Ugur Ozan Sulak otišao je u Abu Dabi kako bi pratio adidas NextGen turnir. Tokom boravka naša četiri člana u Dubaiju i Abu Dabiju, dogodile su se eksplozije u regionu, a letovi sa aerodroma su privremeno obustavljeni iz bezbednosnih razloga. Komunikacija sa našim članovima, koji se nalaze na bezbednoj lokaciji, odvija se bez prekida. Svi koraci u vezi sa njihovim povratkom u Istanbul preduzimaju se u koordinaciji sa nacionalnim i lokalnim vlastima“, piše u saopštenju.
Podsetimo, Partizanu su trojica igrača (Vašington, Osetkovski i Šejk Milton) ostali u Dubaiju, zbog iste situacije, pa se može reći da je Fenerbahče u većem problemu od Beograđana.
Izvor: Novosti.rs















