U GRADU na Crnici u toku je 12. Kup Svetozara Gligorića, koji je počeo juče popodne nakon što je prvi potez na jednoj od takmičarskih tabli povukao predsednik Šahovskog saveza Srbije (ŠSS) Andrija Jorgić.
Jorgić je svim takmičarima poželeo uspeh, naglasivši da mu je drago što je početak ovog turnira upravo na veliki dan, Spasovdan. Dodao je da Šahovski savez Srbije razmatra da od iduće godine ženska konkurencija dobije svoj kup koji bi poneo ime čuvene šahistkinje Milunke Lazarević.
Kup Svetozara Gligorića se već četvrtu godinu zaredom održava u Paraćinu, što ukazuje na poverenje koje Paraćin ima kod Šahovskog saveza Srbije kad je o orgaizaciji reč, potvrdio je glavni sudija turnira Saša Jevtić.
Šahisti će igrati ukupno pet kola, pa se kup završava u nedelju, 24. maja, dodelom nagrada.















