NIŠTA od podviga. Odbojkaši su četvrti put zaredom u Ligi nacija izgubili od Japana – 1:3 (17:25, 15:25, 25:22, 16:25). „Orlovi“ sutra odmaraju na turniru u francuskom Orelanu, a u šetak(20.30) igraju sa uvek neugodnom Kubom.
Srbi su nadahnutim Japancima parirali samo u trećem setu, koji su uspeli da reše u svoju korist. U tom delu igre naši su našli odgovor na igru protivnika, smanjili su greške, odlično servirali i napadali i smanjili na 1:2. Nažloost to je bio njihov maksimum protiv rivala, kojeg nisu pobedili od 2021.godine.
U prvom setu Japanci su se brzom, raznovrsnom igrom već na početku odlepili na 7:3, 16:9. Ni u drugom Srbi nisu imali rešenje za izvanredne „samuraje“, koji su taj deo igre prelomili serijom 8:0, kada su se od 7:6 došli do 15:6. Japanci nisu dozvolili Srbima posle 1:2 da se razgorade, već su brzo stekli nedostižnih 8:3.
SRBIJA – JAPAN 1:3
DVORANA u Orleanu. Gledalaca: 3.000. Sudije: Kasado (Argentina) i Ćezare (Italija).
SRBIJA: Negić (libero), Marinović 13, Ristić (libero), Batak 1, Perić 4, Nemanja Mašulović, Stefanović 6, Brborić 2, Todorović 1, Veljko Mašulović 16, Kulpinac 5, Kokeza, Nedeljković 4, Šoša. Poeni – napad: 41, blok: 8, servis: 3, greške rivala: 21 (15 iz servisa).
JAPAN: Nišida 11, Onodera 8, Fukacu, Mijaura 5, Ocuka, Jamauči 2, Tomita 1, Ran 21, Ogava (libero), Išikava 12, Mišimoto, Jamamoto (libero), Eiro, Leri 2. Poeni – napad: 51, blok: 8, servis: 3, greške rivala: 35 (18 iz servisa).
Setovi: 17:25, 15:25, 25:22, 16:25















