SELEKTOR košarkaša Srbije i trener Bešiktaša, Dušan Alimpijević vodiće naredne sezone i mečeve u Evroligi.
Ovu vest preneo je „BasketNews“, a očekuje se da sve bude potvrđeno na ključnom sastanku Borda deoničara elitnog evropskog takmičenja, koje je zakazano za današnji dan.
Klub iz Istanbula će zameniti Monako koji je odlučio da se spusti u Evrokup, kako bi stabilizovao problem sa finansijama u koji je upao pred kraj nedavno završene sezone.
Turska će tako naredne sezone imati tri predstavnika u Evroligi i sva tri iz Istanbula. Pored crno-belih, tu su standardni učesnici, Fenerbahče i Efes.
Bilo je određenih navoda da će se broj učesnika možda zadžati na 19, kako bi se eventualno rasteretio raspored, ali po trenutnoj konstelaciji stvari – do toga neće doći.
Podsetimo, Dušan Alimpijević će posle devet godina opet raditi u Evroligi. On je u sezoni 2017/18 predvodio Crvenu zvezdu u najelitnijem evropskom takmičenju.















