NOVA era Asvela je krenula. Legendarni francuski košarkaš, Toni Parker, odlučio je da se iz predsedničke fotelje spusti na klupu.
On je zvanično postao trener tima iz Vilerbana i istakao je da zbog toga oseća ogromnu odgovornost.
– Osećam ogroman ponos što preuzimam ovu odgovornost u tako legendarnom klubu. Povratak na teren svakog dana, ponovni osećaj adrenalina tokom utakmica i prilika da pomognem jednoj grupi da napreduje, predstavljaju izazove koji me zaista inspirišu. Moja strast prema košarci i dalje je jednako snažna, a zajedno sa svojim stručnim štabom radićemo neumorno kako bismo izgradili pobedničku kulturu i ambicioznu budućnost – rekao je Parker.
Klub je u saopštenju naglasio koliko je važno što je ovakva legenda sela na klupu Asvela.
– Više od obične promene na klupi, ova odluka predstavlja početak važne etape u karijeri četvorostrukog NBA šampiona Tonija Parkera i temelj ambicioznog projekta čiji je cilj da redefiniše ambicije Asvela na evropskom nivou. Ovo imenovanje predstavlja prvi korak u sveobuhvatnom razvojnom planu kojim Asvel želi da uđe u novu dimenziju. Cilj je jasan: već danas graditi klub koji će sutra moći ravnopravno da se takmiči sa najvećim evropskim organizacijama i trajno se etablira među vodećim košarkaškim klubovima na Starom kontinentu. U okruženju u kojem sportski, finansijski i organizacioni zahtevi neprestano rastu, Asvel se opredelio za transformaciju koja treba da ubrza razvoj kluba na svim poljima – od rezultata prvog tima i rada sa mladim igračima do povećanja privlačnosti kluba i unapređenja ukupnih performansi – naveli su iz kluba.
Podsetimo, mnoga zvnučna imena su na radaru kluba iz Francuske. Od ranije se zna da je završen Silvan Francisko, a dres ovog tima bi mogli da obuku i Frenk Nilikina, Armoni Bruks, Nik Vajler-Beb…















