Nema kraja seči trenera posle loših rezultata pojedinih selekcija na Svetskom prvenstvu u SAD, Meksiku i Kanadi.
Posle Sabrija Lamušija (Tunis) koga je na klupi zamenio Erve Renar, usledila je nova „seča“ selektora na Mundijalu.
Žrtva je bio Hong Mjung-bo (57), kormilar Južne Koreje koji je s nevericom gledao prethodnog četvrtka kako njegovi izabranici gube od Južne Afrike i ispadaju već u grupnoj fazi šampionata sveta.
Kao moralni čin, on se povukao sa funkcije u nedelju, zbog masovnih kritika na račun partija reprezentacije. Besni navijači pokrenuli su peticiju za Hongovu smenu zbog poraza od 0:1 i propuštenog „zicera“ da se selekcija sigurno nađe među osam najboljih trećeplasiranih ekipa.
Navijači nisu dobro prihvatili ovaj rezultat, kao ni kontroverznu odluku da se kapiten Son Hjung-min izostavi iz startne postave za odlučujući meč protiv Južne Afrike, koja je trijumfom kao drugoplasirana prošla dalje.
Nezadovoljstvo nije krio ni predsednik države Li Dže-mjung, koji je oštro osudio prerano ispadanje i javno izrazio sumnju u proces donošenja odluka koji je doveo do imenovanja Honga na ovu funkciju. Prvi čovek Južne Koreje je napisao na Tviteru:
„Nisam samo zatečen ovim neočekivanim ishodom, potpuno sam zbunjen. Ne samo da sam zbunjen ovim neočekivanim rezultatom, već sam i zaprepašćen. Na kraju krajeva, izreka ‘izbor ljudi je početak svih stvari' ponovo je dobila potvrdu u praksi. Kada se više cene saveznici nego kompetencija i ako se nesposobna osoba izabere za komandanta, zna se kakav će rezultat biti. Neoprezan izbor selektora, koji ne razlikuje javno od privatnog i prednost daje ličnom interesu, proizilazi iz nemogućnosti praćenja, nadzora i pozivanja na odgovornost onih koji imaju moć imenovanja i postavljanja na funkcije, bile su reči Lija Dže-Mjunga, predsednik Južne Koreje.















