Veliki turski derbi između Galatasaraja i Fenerbahčea završen je bez golova (0:0).
Meč, koji je imao ogroman naboj i na kojem je pravdu delio slovenački sudija Slavko Vinčić, u stvarnosti još nije završen. Ostali su repovi, pre svega u redovima Galatasaraja, gde su besni na trenera Fenerbahčea Žozea Murinja.žo
– Da je sudio turski sudija… U Galatasaraju su skakali kao majmuni. Da je sudio Turčin, odmah bi dobili žuti karton i posle pet minuta bih morao da menjam igrače,“ izjavio je Murinjo posle meča, očigledno zadovoljan suđenjem Slavka Vinčića.
Portugalac se čak lično zahvalio slovenačkom arbitru na dobrom suđenju i javno istakao da bi takvo suđenje trebalo da bude primer turskim sudijama.
Jose Mourinho: Maç bittikten sonra hakem odasına gittim. Slavko Vincic'e ‘Buraya gelip bu büyük maçı yönettiğiniz için teşekkür ederim' dedim. Türk hakem de oradaydı. Sonra ona dönüp ‘Eğer bu maçı bir Türk hakem yönetseydi, felaket olurdu' dedim. pic.twitter.com/W2Pr8zuYcG
— Yağız Sabuncuoğlu (@yagosabuncuoglu) February 24, 2025
U Galatasaraju su, međutim, njegovu izjavu shvatili kao uvredu. Štaviše, kao rasističku uvredu. Portugalac je zbog toga prijavljen FIFA-i i UEFA-i uz obrazloženje da je rasistički uvredio turski narod.
Izvor: Novosti.rs















