Naslovnica Fudbal KAD „DELIJE“ SLAVE SLAVU: Dva dana „posle roka“

KAD „DELIJE“ SLAVE SLAVU: Dva dana „posle roka“

Ovako Je To Bilo Danas U Brojnim Hramovima Foto.jpg

Legiano 300x250

Navijači Crvene zvezde okupljeni u grupu „delije“ danas su proslavili slavu.

Dva dana nakon što je, po crkvenom kalendaru, bio praznik koji zvezdaši proslavljaju kao krsnu slavu, ona je proslavljena ovoga puta.

Legiano 728x90

Razlog za „pomeranje“ otkrile su same „delije“ u kratkom saopštenju:

Legiano 300x250

„S obzirom na to da je praznik Svetog Simeona Mirotočivog pao u prvoj sedmici Vaskršnjeg posta, SPC je prebacila praznovanje na današnji dan. Tom prilikom Delije su tradicionalno lomile kolač u Hramu Svetog Save“.

Legiano 728x90

A evo i fotografije zabeležene u trenutku lomljenja slavskog kolača:

Legiano 300x250

Podsetimo, najvatrenije Zvezdine pristalice su se prošle godine na dan slave ovako obratile javnosti, i svojim članovima:

Legiano 300x250

„Srećna slava, Delije!

U mnogim hramovima danas su Delije obeležile svog nebeskog zaštitnika Svetog Simeona Mirotočivog, rodonačelnika dinastije Nemanjića, velikog ratnika i vladara a na kraju života skromnog i povučenog monaha.

Naša starija braća su upravo zbog toga odlučila da njega uzmu za našeg nebeskog pomoćnika jer je i sam vodio unutrašnju borbu da kao ratnik ipak pre svega bude Hrišćanin, što nije lak zadatak.

Neka nam svima Sveti Simeon bude pomoćnik i zaštitnik u životu!“, ističu pristalice crveno-belih.

A evo i nekih fotografija sa tog današnjeg obeležavanja slave:

Podsetimo, sveti Simeon Mirotočivi bio je i glavni motiv koreografije koje su navijači Zvezde priredili na revanš utakmici šesnaestine finala Lige Evrope, u četvrtak protiv Lila:

Izvor: Novosti.rs

Legiano 300x250