FUDBALSKA federacija Afrike šokirala je svet, skoro dva meseca nakon što je finale Afričkog kupa nacija završeno doneli su odluku da Senegalu oduzmu titulu i dodele je Maroku. Tragom ove vesti portal „Novosti“ kontaktirao je senegalskog fudbalera Mamadua Fala koji je izneo svoje utiske.
Kako je saopštila Afrička fudbalska konfederacija, žalbeni organ utvrdio je da je selekcija Senegala službeno izgubila finalnu utakmicu, te je rezultat od 1:0 posle produžetaka preinačen u službenih 3:0 u korist domaćina, Maroka.
Vezista koga je Crvena zvezda prodala OFK Beogradu i od čijeg transfera očekuje 50 posto daljeg transfera izneo je svoje utiske nakon ove kontroverzne odluke CAF (Afričke fudbalske konfederacije)
– Iznenađen sam zbod ovakve odluke CAF-a, rekao je defanzivac OFK Beograda, pa potom poručio: – Razgovarao sam sa porodicom i prijateljima, svi su zatečeni, svi su imali istu reakciju kao ja – rekao je.
Fal ističe da veruje da još uvek ništa nije gotovo…
– Ja lično mislim da ništa nije gotovo. Svi željno isčekujemo odluku Fudbalskog saveza Senegala.
Govorio je talentovani štoper i o OFK Beogradu…
– Kao mladom fudbaleru cilj mi je da se dokažem, da kroz više minuta na terenu pokažem svoj potencija – rekao je on.
OFK Beograd je jedan od klubova koji konkuriše za mesto u Evropi.
– Radimo sve na tome da se izborimo za mesto u Evropi. Ukoliko u tome uspemo to bi bilo nešto posebno za naš klub koji ima veliku tradiciju, za igrače i navijače -rekao je Mamadu Fal u razgovoru za „Novosti“.
Izvor: Novosti.rs















