Fudbaleri Arsenala i PSŽ-a odigraće finale Lige šampiona u subotu od 18 časova. Na konferenciji za medije pred ovaj susret govorio je trener „tobdžija“ Mikel Arteta.
Znaju cilj – oduzeti trofej parižanima.
– Protivnik brani trofej, oni su šampioni i to su zaslužili prošle sezone. Ali mi smo ovde da im ga oduzmemo. Pripreme su bile odlične i veoma pozitivne. Tu smo jer smo zaslužili da budemo ovde, a sutra moramo zaslužiti i da osvojimo trofej.
Osvrnuo se i na prošlosezonski dvomeč sa Pari Sen Žermenom:
– Kada sam ponovo gledao te utakmice iz prošle sezone, bio sam zadovoljan onim što smo prikazali. Bili smo veoma blizu finala, možda nas je i malo sreća napustila. Tim je u međuvremenu napredovao u određenim segmentima.
Govorio je i o mogućem sastavu za finale:
– Još imamo vremena da odlučimo. Nije mnogo dilema, ali moramo biti spremni na sve scenarije. Svi žele da igraju, oseća se ogromna želja u ekipi. Ovo je najveća utakmica u fudbalu i svi žele da budu deo nje. Timber je spreman i može da počne. Madueke takođe. Jedini problem je Ben Vajt.
Na pitanje o ambicijama posle osvajanja Premijer lige, Arteta je bio jasan:
– Ambicija je još veća. Osvojili smo jednu titulu i sada želimo drugu. To treba da bude odskočna daska za još veće ciljeve. Tim je sposoban i želim da igrači veruju da možemo da uradimo ovo.
Dotakao se i Arsena Vengera:
– Nismo direktno razgovarali, on ne želi da smeta. Ali razgovarao sam sa mnogim bivšim igračima i svi nam pružaju podršku – rekao je Arteta.















