Bivši fudbaler na rasnoj osnovi pomenuo tamnopute fudbalere koji igraju za Belgiju.
Veliku buru izazvala je izjava Radeta Bogdanovića, posle utakmice na Svetskom prvenstvu između Belgije i Irana koja se završila remijem bez golova (0:0).
Povodom celog slučaja oglasio se i Radio-televizija Srbije, koja je uputila zvanično izvinjenje gledaocima.
– Želimo da obavestimo javnost da gospodin Rade Bogdanović nije zaposlen u našoj kući, već je angažovan kao stručni konsultant tokom trajanja turnira – navodi se u saopštenju Kolegijuma RTS-a.
Javni servis je potom izrazio žaljenje zbog sporne izjave.
– Želimo da iskoristimo ovu priliku da se, kao emiter, izvinimo zbog izjave izrečene u našem programu, a koja se odnosi na pripadnike određene rase – poručili su iz RTS-a.
Bivši fudbaler takođe se izvinio zbog rasističkih opaski tokom prenosa pomenute utakmice Belgijanaca i Iranaca u nedelju, preneo je Rojters.
– Nisam rasista, ali ovi crnci nemaju koncentraciju da izdrže duže od 60 minuta. Igrao sam s njima. Svoje igrače smo nekada morali da čuvamo da ne naprave grešku, sadašnji fudbal je takav. Na nivou Svetskog prvenstva ovo ne može da se desi – rekao je tada Bogdanović i izazvao haos.
Njegovu izjavu koja je odjeknula, preneli su mnogi evropski i svetski mediji.















