FUDBALER Brazila Nejmar, koji je u meču protiv Škotske odigrao prvu utakmicu za „selesao“ posle 981 dana pauze, rekao je posle utakmice da je plakao i da se zahvaljuje Bogu što može da pomogne Brazilu.
Iskusni 34-godišnjak je ušao u igru u 75. minutu utakmice, u kojoj je južnoamerička selekcija deklasirala evropsku sa 3:0 i tako osigurao prvo mesto u Grupi C.
– Da, plakao sam u svlačionici. Zahvaljujem se Bogu što sam mogao da pomognem svojoj zemlji, jako sam srećan – rekao je Nejmar koji je zaigrao na četvrtom uzastopnom Mondijalu.
Fudbaler Santosa prethodne skoro tri godine nije igrao za Brazil zbog teških povreda sa kojima se suočavao, a uprkos činjenici da zbog povrede nije mogao da igra u prva dva meča Mundijala, selektor Karlo Anćeloti ga je uvrstio na spisak igrača za planetarnu smotru.
Sa 79 golova na 129 utakmica, Nejmar je najbolji strelac Brazila svih vremena, a nedostaje mu 13 utakmica da bude igrač sa najviše mečeva za „selesao“, rekorder Kafu je dres petostrukog prvaka planete nosio 142 puta.















