SELEKTOR Urugvaja Marselo Bjelsa bio je u fokusu javnosti nakon poraza od Španije (1:0).
Fudbaleri Urugvaja poraženi su od Španije u poslednjem meču H grupe, čime su završili učešće na Mundijalu.
U najmanju ruku, Urugvaj je u potpunosti podbacio jer su uz Španiju važili za selekciju koja će proći dalje.
Posle poraza i eliminacije, u centru pažnje se našao selektor Urugvaja Marselo Bjelsa, koji je urlao na novinare prilikom davanja izjave. Bjelsa je bio potpuno utučen i rekao je kako on nije uradio ništa dobro za Urugvajski fudbal.
– Šta sam dao urugvajskom fudbalu? Ništa! Zato je što doprinos trenera državnoj selekciji za tri godine ništavan ukoliko nema pozitivnih promena. Ne moram ništa da govorim o našem učešću na Svetskom prvenstvu. Ako me pitate kako će da me pamte, pamtiće me kao onog koji ništa nije ostavio za sobom – rekao je Bjelsa.
„PARA EL GERIATRICO“
Porque tras la PATETICA eliminación de Uruguay del Mundial, el por ahora DT Marcelo Bielsa, se mostró enojado al punto de gritarle a los periodistas que aguardaban para entrevistarlo. pic.twitter.com/9gvYsr9gZr
— Tendencia Final (@TendenciaFinal) June 27, 2026
Svestan je selektor Urugvaja da nije opravdao očekivanja Urugvajaca na ovom Svetskom prvenstvu.
– Novinari, urugvajski navijači, svi me krive za ono što se dogodilo i moram da prihvatim tu krivicu. Jedino je tako ispravno – rekao je Argentinac.
Smatra da u određenim trenucima jednostavno nisu imali dovoljno sreće.
– Ako želite obrazloženje, u šta čisto sumnjam da želite da čujete, mogu vam reći da smo zaslužili sedam bodova i osvojili dva. Greške se događaju u fudbalu. Ima grešaka i nismo uspeli da nađemo adekvatan odnos između stvorenih šansi, datih i primljenih golova. Čak i u takvim uslovima trebalo je da osvojimo sedam bodova, barem po prikazanom na terenu. Poveren mi je zadatak da predvodim tim veoma kvalifikovanih igrača i jednostavno nisam uspeo da izvučem maksimum iz njih – istakao je selektor Urugvaja.
Pre nekoliko dana se pojavila informacija da je Bjelsa potpuno izgubio svlačionicu, a to smo mogli i da vidimo na utakmici protiv Španije.
U trenutku kada je iz igre izveo kapitena i igrača Real Madrida Federika Valverdea, ovaj ga nije niti pogledao, a kamoli pružio ruku svom selektoru. Valverde je bio vidno isfrustriran tom odlukom, ali se poneo maksimalo profesionalno u toj situaciji.















