Košarkaški reprezentativac Srbije Vasilije Micić trebalo bi uskoro ponovo da postane slobodan agent.
Njegova sudbina se ovog leta menja iz dana u dan, a posle neočekivanog trejda u Milvoki – čini se da će dobiti otkaz jer je ova franšiza odlučila da krene u sasvim drugom smeru i već je otpustila Demijena Lilarda.
Naime, prema pisanju Bobija Marksa, novinara ESPN, Vasilije Micić neće ostati u Milvokiju, u koji je stigao kao deo trejda. Baksi će, prema ovom izvoru, otkupiti ugovor srpskog plejmejkera i učiniti ga slobodnim agentom.
To bi, zapravo, trebalo da bude prvi korak ka povratku Micića u Evropu, o čemu se već mesecima priča.
Sada Baksi prave prostor u seleri-kepu zbog dolaska Majlsa Tarnera i u celoj toj priči, Vasa bi trebalo da postane slobodan igrač i njegov dolazak u Evropu je skoro, pa izvestan.
Prvo se činilo da je Micić najbliži Hapoelu iz Tel Aviva, potom se Crvena zvezda uključila u trku za njegov potpis, a sada se priča i o Olimpijakosu, Panatinaikosu, Dubaiju, Fenerbahčeu i Real Madridu. Dakle, kada Micić dobije „rešenje“ u NBA, počinje nova trka za njegov potpis jer se ipak radi o dvostrukom šampionu Evrolige.
Izvor: Novosti.rs















