Košarkaši Panathinaikosa plasirali su se u finale nacionalnog kupa ubedljivom pobedom nad Iraklis rezultatom 91:61 i tako zakazali duel sa Olimpijakosom u borbi za trofej.
Trener Panatinaikosa, Ergin Ataman, posle meča nije krio zadovoljstvo, ali je odmah skrenuo pažnju na ono što sledi.
„Rekao sam da postoji samo jedan trofej i dva velika tima. Biće to derbi koji će odlučiti pobednika. Pokušaćemo da damo sve od sebe i donesemo pehar našim navijačima. Očekuje nas sjajan protivnik, Olimpijakos, i verujem da će to biti dobra utakmica“, rekao je Ergin Ataman.
Turski stručnjak dodatno je naglasio kvalitet rivala i izjednačenost snaga.
„Imam veliko poštovanje prema Olimpijakosu. Imaju odličnu hemiju, sjajnog trenera i igraju veoma dobru košarku ove sezone u Evroligi. Verujem da smo spremni i fokusirani. Pokušaćemo da pobedimo kao prošle godine. Mislim da postoji balans između ova dva tima“, dodao je Ergin Ataman.
Izvor: Novosti.rs















