To što neće biti Karlosa Alkaraza na ovogodišnjem Rolan Garosu ukazuje na činjenicu da bi s mnogo više izvesnosti mogli da se nadamo velikom finalu između Novaka Đokovića i Janika Sinera, iako je put do toga dug i posut trnjem za svakog igrača.
– Alkaraz je dvostruki uzastopni šampion Rolan Garosa. Naravno da je veliki udarac za turnir to što ga nema. Da li to menja moj pristup ovom turniru? Iskreno, ne mislim da ga značajno menja, jer sam u poslednjih šest do osam meseci prolazio kroz teške trenutke sa svojim telom. To je bio moj glavni fokus i briga, a ne razmišljanje o tome da li bih imao veće šanse sa Karlosom ovde ili bez njega – istakao je Novak pred novinarima na Rolan Garosu.
Stavlja Đoković do znanja da sve ipak zavisi najpre od njega.
– Osećam da uvek imam veoma dobre šanse, ako sam zdrav i ako uspem da održim potreban nivo svežine tokom turnira. To sam dokazao ove godine u Australiji, gde sam bio blizu osvajanja još jednog grend slema – poručio je Nole.
Osvrnuo se, odgovarajući na pitanje, i na to što se Janik Siner nedavno izjednačio s njim po broju osvojenih „zlatnih slemova“.
– Želim ponovo da mu čestitam. To je neverovatan podvig za njega i njegov tim. Znam koliko je to teško i zahtevno. Pred njim je mnogo vremena. Možda sada igra tenis svog života, a odsustvo Karlosa mu dodatno povećava šanse za osvajanje još grend slem titula. Zato smo svi ovde da pokušamo da ga pobedimo i sprečimo ga da osvoji još trofeja – najavio je Đoković šta treba da očekujemo od njega na ovom turniru.














