Zlatan Ibrahimović izneo je zanimljiv komentar nakon utakmice Belgije i Irana (0:0) u drugom kolu grupne faze Svetskog prvenstva.
„U prvom poluvremenu sam umalo zaspao. U drugom poluvremenu sam stvarno spavao“, rekao je Ibrahimović i dodao:
„Imali su loptu, ali sa njom nisu ništa uradili. Potrebni su vam igrači koji preuzimaju odgovornost i rade nešto kada je utakmica na mrtvoj tački. Nisam to video. Ako misle da će se kvalifikovati zbog imena na dresovima – varaju se! To mora da se zasluži“.
Još oštriji je bio Roj Kin.
„Što se tiče kvaliteta igre, iskreno mislim da je bio ispod svakog nivoa. Zaista veoma loše. Belgija je imala nekoliko odličnih šansi, ali nivo dodavanja, utrčavanja i donošenja odluka sa loptom bio je slab. Kada vidite igrače kako promašuju šanse sa tri ili četiri metra, čemu možete da se nadate? Onaj promašaj Maksima de Kujpera savršeno odlikava njihov nastup. Nisu bili ubedljivi u završnici, ali ni uopšte kada sve sagledam. Nedostajalo im je koncentracije, pravili su početničke greške. Zaista sam razočaran njihovim nastupom“, rekao je Kin.















