Osamnaest godina Crvena zvezda i Ljubica bili su jedno. Nema ljubitelja košarke u regionu, a može se slobodno reći ni u Evropi koji nije znao za nju.
Zaštitni znak dvorane „Aleksandar Nikolić“ i srpske košarke bila je mačka Ljubica. Bila je stanovnik „Pionira“ 18 godina. Ona nije bila samo obična mačka, već „domaćin” koji je decenijama pratio istoriju srpske košarke.
Prolazila je dobro i zlo sa crveno a i crno-belima u dvorani, zbog popularnosti je imala i Tviter nalog, sa preko 2000 pratilaca.
U momentima kada je više igrača bilo povređeno nego u pogonu – povredila se i Ljubica, pa je tada jedna „njena“ objava nasmejala navijače:
– Ne bih da dižem paniku, al’ ni mene nije zaobišlo – napisali su tada administratori koji su vodili Ljubičin nalog.
Na stotine hiljada navijača reagovalo je i pregledalo tu objavu koja je u teškim trenucima nasmejala ljubitelje Zvezde.
Hram košarke, „Pionir“, bio je njen dom punih 18 godina i nema utakmice i treninga kome nije prisustvovala.
Može se reći da je Ljubičino srce bilo obojeno u crveno-bele boje tokom života. Pokazala je da bezrezervna podrška i ljubav ne znaju za rasu, pol i godine, a ni … činjenicu da li je neko ljudsko biće ili, u njenom slučaju, ne.
– Mačka Ljubica, koja je 18 godina bila u Pioniru i bodrila našu Zvezdu u mnogim utakmicama, preminula je danas u svojoj kući, u svom Pioniru – napisao je Nikola Kalinić na društvenim mrežama.
Postoji anegdota da među novinarima kruže priče da je lakše dobiti izjavu protivničkog trenera nego da se pojede sendvič, a da Ljubica ne naplati porez u vidu parčeta šunke.
Izvor: Novosti.rs















