I RUKOMETAŠI žele svoju Regionalnu ligu. Zbog toga će se sutra u Beogradu održati sastanak čelnika rukometnih saveza Srbije, Severne Makedonije i Crne Gore. Ukoliko se dogovore, zajedničko takmičenje krenulo bi u septembru.
Sve tri zemlje potpisnice su i međunardnog sporazuma o saradnji u sportu. Lane je održan i turnir šampiona, a Srbiju su predstavljali Vojvodina u muškoj i Bor u ženskoj konkurenciji.
Planirano je da liga ima 10 klubova, naša zemlja i Severna Makedonija dale bi četiri, a Crna Gora dva. Srbiju bi predstavljali polufinalisti plej-ofa, a oni su poznati tri kola pre kraja ligaškog dela ARKUS lige: Partizan, Vojvodina, Dinamo iz Pančeva i Dubočica. Iz Makedoniji bi učestvovali Vardar, Eurofarm Pelister, Ohrid i Alkalodi, a iz Crne Gore Lovćen i Budvanska rivijera.
Učesnici RL ne bi igrali ligaški deo nacionalnih prvenstava, već bi se uključivali u plej-ofu. U svakom slučaju najbolji klubovi bi dobili jače i kvalitetnije takmičenje, koje bi im pomoglo da što spremnije dočekaju i izazove u evropskih kupovima. A i prvukli bi, naročito u Srbiji, više navijača na tribinama.
Priča se i da će dame dobiti svoju Regionalnu ligu u kojem bi sve bivše jugoslovenske republike imale po dva kluba.
Izvor: Novosti.rs















