KAKAV je to majstor bio!
Iako se nakon završetka blistave karijere povukao iz svetla reflektora, Darko Pančev i dalje izaziva posebnu vrstu poštovanja gde god se pojavi. Čuveni golgeter retko govori za medije, ali kada to učini, njegove reči nisu samo puko prepričavanje prošlosti – one su prožete emocijom i iskrenošću koja se retko sreće kod današnjih zvezda.
U ekskluzivnom razgovoru za „Flashscore“, legendarni napadač se osvrnuo na put od skromnih početaka do krova Evrope i sveta.
Naravno, nezaobilazna tema je bila 1991. godina i onaj istorijski penal protiv Olimpika iz Marselja.
– Vrhunac je, bez sumnje, osvajanje Kupa evropskih šampiona. Ljudi me često pitaju za pritisak kod odlučujućeg penala. Iskreno, postojao je samo dok sam trčao ka lopti. Onog trenutka kada sam je postavio na belu tačku, nastupila je potpuna mirnoća. Nisam imao unapred zacrtanu stranu – uvek sam čekao da vidim kretnju golmana, pa tako i tada.
– Danas su informacije dostupne svima, ali tada nismo znali sve detalje o stilovima igre. Da sam imao današnju pamet, nikada ne bih otišao u Inter. To je bio izrazito defanzivan tim, a takav sistem je ‘smrt' za svakog rođenog napadača. Trebao mi je ofanzivan tim koji kreira šanse.
Posebno je zanimljivo da je ser Aleks Ferguson bio opčinjen tom generacijom Zvezde.
– Ferguson je obožavao naš tim. Često je govorio da smo bili ono što je kasnije bila Barselona sa Mesijem, Ćavijem i Inijestom – savršen spoj talenta i tehnike. Želeo je da me dovede u Mančester junajted i prava je šteta što se to nije realizovalo. Engleski stil fudbala bi mi savršeno odgovarao, mnogo više od onog koji me je sačekao u Italiji – zaključio je legendarni Darko Pančev.
Izvor: Novosti.rs















