ČELNICI rukometnih federacija Srbije, Severne Makedonije i Crne Gore danas su u Beogradu razgovarali o formiranju regionalnih liga u muškoj i ženskoj konkurenciji. Lige bi trebalo da krenu u septembru, a konačna odluka o formatu takmičenja biće doneta u aprilu u Skoplju.
– Tokom sastanka razmatrani su različiti modaliteti organizacije takmičenja, uključujući više modela ligaškog sistema, sa ciljem unapređenja kvaliteta rukometa, povećanja konkurentnosti i jačanja regionalne saradnje.
Svi učesnici sastanka izrazili su čvrst i jedinstven stav da zajedničke lige treba da počnu već od septembra tekuće godine, uz visok nivo organizacije i profesionalnih standarda.
Konačna odluka o formatu takmičenja biće doneta na narednom sastanku, koji je planiran za april u Skoplju, kada će biti usaglašeni svi ključni detalji i definisan konačan model liga. Na sastanak biće pozvani i predstavnici klubova, kako bi aktivno učestvovali u procesu donošenja odluka.
Rukometne federacije nastavljaju intenzivnu komunikaciju i saradnju u cilju realizacije ovog značajnog projekta za razvoj rukometa u regionu – piše u saopštenju RSS.
Izvor: Novosti.rs















