Košarkaški klub Panatinaikos predstavio je novog/starog trenera, Željka Obradovića.
„Hvala Dimitrisu što mi je dao šansu da ponovo budem ovde. Cenim to. Bio je to lak dogovor i brzo smo se razumeli. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom Janakopulos i sa ljudima ovde. Želim svima da se zahvalim na načinu na koji su me dočekali. Ovde sam dolazio sa Fenerbahčeom i Partizanom i svaki put je bilo posebno. Atina je veliki grad. Zaista mi je veliko zadovoljstvo što sam ponovo ovde. Dimitrise, hvala ti što si me pozvao da budem deo jednog od najboljih klubova u Evropi i svetu“, rekao je Obradović.
Predsednik kluba Dimitris Janakopulos danas proslavlja rođendan.
„Zaboravio sam da čestitam. Srećan rođendan, Dimitrise“, rekao je Željko, na šta se nadovezao Janakopulos:
„Ovo je više od mog rođendana. Ovo je istorijski dan za Panatinaikos. Kao što sam rekao Željku, ovo je i više od istorijskog dana. Poruke koje sam dobio, zadovoljstvo na licima navijača, to je nešto posebno. Više čak i od osvajanja Evrolige. Ovo je najveći trenutak za klub u poslednjih nekoliko godina. Ovo je obaveza za sve nas“, rekao je Janakopulos.
Obradović ima motivaciju da radi.
„Jani, rekao bih da je u životu svakog čoveka motivacija najbitnija. Ova dvorana je renovirana zahvaljujući Dimitrisu i zaista je posebna. Kada sam došao, prvo sam to rekao. U meni i dalje postoji ta vatra da budem trener. Bilo mi je lako da pronađem motivaciju da budem ovde. Nikada nisam izgubio povezanost sa porodicom i sa ovim ljudima. Uradiću sve što je do mene da pokažem poštovanje prema njima. Ljubav? Svi znaju da je imam. Prošlost je nešto lepo i važno, ali moramo da živimo u sadašnjosti i budućnosti. Moramo da ostavimo prošlost iza sebe. Važno je da svi razumeju šta predstavlja ovaj klub. Ne samo ja, već svi. Da svi shvatimo šta je Panatinaikos i da damo sve od sebe, sve što je u našoj moći“.
Upitan je kada je shvatio da će opet biti trener „zelenih“.
„Ovo pitanje dobijam od trenutka kada sam napustio Partizan. Stalno su me to pitali. Rekao sam i tada da ću govoriti kada dođe pravo vreme. Pričamo o 20. junu… Pre dva dana smo razgovarali. Tako je bilo. Verujem da je bilo potrebno da poštujem sebe, naravno. U ovom periodu sam razmišljao o nekim stvarima. Videli smo se, razgovarali direktno i evo nas ovde. To je to. Jednostavne stvari su jednostavne stvari“.
Već je razgovarao sa Kostasom Slukasom, dok sa Matijasom Lesorom nije.
„Juče sam pričao sa Kostasom Slukasom. On je na Halkidikiju. Zbog mojih obaveza idem na kliniku u Beogradu, a kada se vratim, sastaćemo se. Planiram da se vidim sa svim igračima sa kojima budem mogao. Kosta me zna, a i ja znam njega. Mislim da ćemo imati dosta toga da razgovaramo. Sa Matijasom Lesorom nisam pričao. Ne znam gde je. Ovde sam tek jedan dan, treba mi vremena“.















