ŽESTOKO od starta.Odbojkaši sutra (13.30) protiv Japana otvaraju drugi turnir Lige nacija u francuskom Orleanu. Srbi u elitnom takmičenju „samuraje“ nisu pobedili od „balona“ u Riminiju 2021.godine. „Orlovi“ su svesni da je peta selekcija sveta favorit,ali i ne pomišljaju na predaju.Žele da nastave da igraju kao prvog vikenda u Braziliji, gde su ostvarili čak tri pobede uz jedan poraz.
– Nemamo dobro iskustvo sa Japancima poslednjih godina.Gledaćemo da odigramo kvalitetnije, da serviramo i primamo servis što bolje. Mislim i da će ta dva elementa da odluče pobednika – ističe korektor Srbije.
Izabranici Georgea Krecua u Francusku su stigli puni samopouzdanja posle sjanog izdanja u Braziliji.Shvatili su da mogu da se nadigravaju i sa najjačim selekcijama sveta. Svesni su i da su rivali u Orleanu veoma jaki, posle Japanaca u petak igraju sa uvek opasnom Kubom, koja dolazi u najjačem sastavu, u subotu sa olimpijskim šampionom, domaćinom Fracuskom i u nedelju sa četvrtom selekcijom sveta, reprezentacijom SAD.
Kao i na turniru u Brazilu, i u Francuskoj naši imaju veoma težak raspored. Posle duela sa Japanom imaju slobodan dan, a onda od petka do nedelje očekuju ih tri paklena duela za redom.
– Dobro je što je selektor Krecu poveo 18 igrača, što će nas na utakmici imati 14, tako da može da kombinuje, da menja, kako bismo izneli sve kako treba – kaže naš najubojitiji odbojkaš.
Raspored
Sreda – 24.jun
Srbija – Japan 13.30
Petak – 26.jun
Srbija – Kuba 20.30
Subota – 27.jun
Francuska – Srbija 20.30
Nedelja – 28.jun
Srbija – SAD 20.30















