ČEŠKI fudbaler Patrik Šik saopštio je da je završio reprezentativnu karijeru.
Ovaj 30-godišnji napadač je odlučio da se povuče iz nacionalnog tima posle eliminacije „nardonog tima“ sa Svetskog prvenstva 2026, koje se održava u SAD, Kanadi i Meksiku.
Češka je grupnu fazu na Mundijalu završila na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednim bodom. Oni su u grupi A poraženi od Južne Koreje (1:2) i Meksika (0:3), a odigrali su nerešeno sa Južnom Afrikom (1:1).
– Ova odluka nije doneta preko noći. Dugo sam razmišljao o tome. Odlazim ponosan na ono što sam postigao u dresu reprezentacije. Bilo je to putovanje ispunjeno emocijama – radošću, razočarenjem, pobedama i teškim trenucima. Uvek sam se trudio da dam sve od sebe za nacionalni tim i da predstavljam našu zemlju najbolje što mogu. Ali takođe osećam da češki fudbal ima mnogo, mnogo više da ponudi nego što je pokazao poslednjih godina. Moramo da se suočimo sa istinom i da promenimo mnoge stvari koje već dugo ne funkcionišu. Ovo kažem ne iz besa ili razočaranja, već zato što mi je stalo do češkog fudbala. Hvala svim navijačima, saigračima i ljudima koji su me podržavali sve ovo vreme. Bila mi je čast da nosim češki dres – napisao je Šik na društvenoj mreži Instagram.
Šik je za reprezentaciju Češke odigrao 56 utakmica i postigao je 26 golova. On je trenutno član Bajer Leverkuzena, a ranije je igrao za Lajpcig, Romu, Sampdoriju, Bohemijans i Spartu.















