NAVIKLI smo na to da vlasnik Panatinaikosa, Dimitris Janakopulos ume svašta da kaže. Ipak, ovo što je sad uradio imaće jak odjek u svetu košarke.
„Zeleni“ su u grčkom prvenstvu izgubili od Arisa u Solonu posle produžetka sa 102:85. To je mnogo iznerviralo prvog čoveka Atinjana koji se oglasio na Instagramu i bio je veoma oštar prema trenerima i igračima.
– Glavni treneri, pomoćni treneri, nemate pojma gde ste! Ovo je Panatinaikos! Nadam se da ćete svi podneti ostavke kada se vratite u Atinu, ako uopšte imate obraza da se vratite! Svi ćete podneti ostavke i svi igrači – rekao je Janakopulos.
Panathinaikos owner D. Giannakopoulos ANGRY😳
„Head coaches, assistant coaches, you have no idea where you're playing, eh? This is Panathinaikos.
I hope that when you come back to Athens, if you have the decency to come back, you'll all resign.
And all the players together“ pic.twitter.com/oC4gOW48eJ
— Eurohoops (@Eurohoopsnet) February 1, 2026
Panatinaikosu je ovo bio drugi poraz u prvenstvu, pa je na učinku 14-2. Olimpijakos je na čelu tabele sa maksimalnih 16-0.
Što se Evrolige tiče, tu se „zeleni“ ozbiljno muče. Trenutno zauzimaju osmo mesto sa učinkom 15-10, koliko imaju Monako koji je sedmi i Crvena zvezda koja je deveta.
Izvor: Novosti.rs















