Crveno-beli dočekuju najvećeg rivala (nedelja, 20.30) u prvom ovosezonskom regionalnom okršaju.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović izjavio je pred utakmicu protiv Partizana da u večitom derbiju nema favorita i dodao da crno-beli igraju veoma dobro u poslednje vreme.
Klub sa Malog Kalemegdana dočekaće sutra u Beogradskoj areni (20.30) najvećeg rivala, u okviru četvrtog kola Top 8 ABA lige.
„Nećemo imati praktično trening, vremena da pripremimo ovu utakmicu, dosta energetski potrošeni nakon utakmice u Atini. Ali to je problem sa kojim ćemo se suočiti u narednom periodu, veliki broj utakmica, važnih, pred koje nećemo imati vremena za trening, već samo da se osvežimo koliko je to moguće. Naš sledeći rival Partizan je u dobrom trenutku, igraju dobro, ali kao i pred svaki derbi – favorita nema bez obzira na plasman na tabeli“, rekao je Obradović za klupski sajt.
Kapiten Zvezde Ognjen Dobrić naveo je da njegove saigrače očekuje serija zahtevnih mečeva u narednom periodu.
„Odigrali smo tešku utakmicu u Atini, ali vremena za odmor i analizu nema. Pokušaćemo da se spremimo što je bolje moguće, a derbi kao derbi je utakmica u kojoj nikada ne znate ko će iskočiti i pred koji ne odlučuju ni plasman na tabeli ni trenutna forma“, izjavio je Dobrić.
Partizan je vodeći na tabeli Evrolige sa 18 pobeda i jednim porazom, a Zvezda se nalazi na četvrtom mestu sa učinkom 14-5.
Izvor: Novosti.rs















