Pravi se „drim-tim“ u gigantu.
Najbolji strelac Evrolige, Majk Džejms je čvrsto odlučio da napusti Monako. Skratio je ugovor i već na kraju ove sezone će da ode iz kluba.
Kako prenose španski mediji, sjajni košgeter će pojačati Barselonu. To su najnovije informacije koje stižu sa Pirineja.
„Glavna meta Barselone je Majk Džejms. Postoje razgovori između igrača i kluba i dogovor bi mogao da bude postignut u narednim nedeljama. To znači da će ponovo sarađivati sa Ćavijem Paskvalom“, tvrdi Lukasa Klementea, novinar „Mundo Deportiva“.
Njih dvojica su imali kratku saradnju u periodu kada su bili u Panatinaikosu.
🔵🔴 El Barça se ha marcado como objetivo principal de cara al próximo curso a Mike James
🤝El jugador y el club están en conversaciones y se prevé que el acuerdo pueda cerrarse en las próximas semanas
🔙 El base volvería a trabajar de la mano de Xavi Pascual pic.twitter.com/14LvL4Pgvq
— Lucas Clemente (@lclemente_23) March 23, 2026
Amerikanac je izgubio strpljenje zbog kašnjenja isplata u Monaku. Klub ima problem sa finansijama, pošto bogati Rus Aleksej Fedorčev ne može da dođe do svog novca zbog sankcija njegovoj državi, zbog čega je nastao veliki problem.
Džejms je na Tviteru iskazao svoje nezadovoljstvo, pričao je otvoreno protiv uprave kluba, pa je kažnjen finansijski, delom od decembarske plate. Trenutno je povređen i odsudstvovaće nekoliko nedelja sa parketa. Ostaje da se vidi kako će Monako izdržati finiš Evrolige bez najboljeg strelca.
Ukoliko dođe do transfera, Barselona će napraviti paklen tim, a Džejms zaigrati u ekipi zajedno sa bivšim kapitenom Partizana, Kevinom Panterom, koji je lider Katalonaca.
Izvor: Novosti.rs















