Naslovnica Ostali sportovi NEVIĐEN SKANDAL Zašto su namerno pustili muškarca da prebija žene u ringu...

NEVIĐEN SKANDAL Zašto su namerno pustili muškarca da prebija žene u ringu na Olimpijskim igrama u Parizu?

Nevidjen skandal zasto su namerno pustili muskarca da prebija zene.jpg

Skandal koji je potresao Olimpijske igre u Parizu dobio je sada nastavak.

Iman Kelif iz Alžira, koju su još dok su Igre trajale optuživali da je muškarac koji se lažno predstavlja kao žena (a njeni sunarodnici je branili – tvrdeći da je rođena kao žensko dete, samo da ima ima višak muških hormona), ponovo je jedna od „tema dana“.

Sa pravom.

Evo kako danas o tome piše „Avaz“:

Ova afera bi opravdano mogla biti jedan od najvećih skandala u istoriji olimpijskih sportova – priča o tome kako su vodeći sportski administratori, prožeti ideološkim dogmama o polu, bili spremni da ugroze živote pravih žena kako bi sačuvali političku korektnost. Jer, za njih je ženski identitet bio samo oznaka u pasošu.

MOK je znao, ali nije delovao

Ovakvo ponašanje se savršeno uklapalo u sukobe između Tomasa Baha, predsednika MOK-a, i ruskog predsednika Međunarodne bokserske federacije (IBA), Umara Kremljova. Sve je to bila samo dimna zavesa.

A onda, kada je Kelif nokautirao Anđelu Karini za 46 sekundi u Parizu, IBA je pokušala da sazove konferenciju za novinare. Ali pravni pritisci su sprečili objavljivanje rezultata testa.

Istina je bila poznata čak i pre Pariza

Istina je već tada bila poznata: Kelif je već bila diskvalifikovana sa Svetskog prvenstva 2023. zbog svog XY hromozoma. I, što je važno naglasiti – nije se žalila na tu odluku.

MOK je znao da žene mogu biti ubijene – i nije ga bilo briga

I sve to u najopasnijem sportu na Olimpijskim igrama, gde ljudi ne dolaze sa svojim emocijama – već pesnicama. U ovoj ludoj potrebi da se dodvore navodno progresivnim vrednostima, MOK je izdao žene. I ugrozio njihove živote.

Šamarac svim ženama

Njene reči treba da ostanu kao večni spomenik sramoti MOK-a. Dok je u muškim sportovima jednan ofsajd predmet višesatne diskusije i briše se ceo VAR sistem, u ženskim sportovima žene se bukvalno šalju na udarce – i niko ne reaguje.

Jer, kako se tekst zaključuje – kada neko odbija da prizna biološku stvarnost i zaštiti žene, to nije inkluzija. To je izdaja“, piše Avaz.

Sramna „borba“ od 46 sekundi

Podsetimo, u velter kategoriji, desio se prvi pariski skandl – u ringu našli Iman Kelif i pomenuta Anđela Karini.

Italijanska bokserka je hrabro izašla „na crtu“ i… izdržala 46 sekundi.

Tada je predala meč zbog snažnih udaraca u nos, koji je, izgleda, polomljen.

At the Olympics this morning, Angela Carini, a female boxer from Italy, was forced to fight against a man. She quit just 46 seconds into the bout after receiving a suspected broken nose. The people who allowed this to go ahead should be prosecuted. Utterly appalling. pic.twitter.com/8n4OcZc9Z1
— Paul Embery (@PaulEmbery) August 1, 2024

Ponosna Italijanka – za primer

Karinijeva je bila u suzama kada se obraćala italijanskim novinarima, a rekla je sledeće:

– Ovo nije poraz za mene. Jer, biti ovde, preći preko onih konopaca u ring, to je čast – prenosi „Gazeta delo sport“ njene uvodne reči.

Čuveni list potom podseća da je „bilo mnogo medijske pažnje oko njenog meča sa Iman Kelif, koji je postao i svojevrsni politički okršaj, jer je osoba iz Alžira zbog nivoa (muškog hormona) testosterona izbačena sa prošlog Svetskog prvenstva.

– Anđela je primila stotine poruka, uključujući i na društvenim mrežama, molili su je ljudi da se ne bori, i zbog lične bezbednosti, i kao znak protesta – otkriva tehnički direktor italijanske reprezentacije Emanuele Rencini.

Ipak, sama Anđela Karini nije želela da nešto spočitava osobi s kojom ju je žreb ukrstio, a koju možete videti na početku foto-galerije „Novosti“, u crvenoj opremi:

– Nisam ja ta koja treba da osuđuje, i nemam ništa protiv mog protivnika. Imala sam zadatak, učestvovala sam u njemu, iako nisam na kraju pobedila. Sve što se dešavalo pre same borbe apsolutno nije uticalo na taj ishod.

„Gazeta“, međutim, otkriva da je „tokom prethodna dva dana, kada je saznala s kim mora u ring, Anđela imala mali nervni slom“. To je, ističe čuveni list, „ponekad i normalno pred važan duel“, a naročito kada je Italijanka čula reči Meksikanke Briande Tamare, koja je pre nekog vremena imala isti zadatak među konopcima:

„Njeni udarci (Iman Kelif) bole, čak je gore nego i kad udaraju muškarci s kojima ponekad sparingujem„.

Ipak, italijanska bokserka ne poteže za optužbama:

– Uvek sam se borila kao ratnik, ali ponekad i ratnici moraju da dignu ruke. Kada je bitka gotova, oni zabodu mač u zemlju, sa čašću. To sam ja i uradila. Ja nisam odustala, ja sam samo rekla sebi ‘Nije ovo moj trenutak'. Moram to da prihvatim i da idem dalje. Ne plašim se ja ničega nakon što mi je otac umro, pa… ako se već desilo ovo što se desilo, to je zato što su Bog i moj otac hteli da ovakav bude moj ‘poslednji kilometar' ovde.

O onih 46 sekundi dodala je i sledeće:

– Ušla sam u ring i htela da boksujem. Htela sam da pobedim. Dobila sam dva udarca u nos i više nisam disala. Toliko je bolelo, da sam otišla do maestra Rencinija i sa zrelošću i hraboršću rekla ‘dosta je'.

Njen trener je na to dodao:

– Anđela nije ušla u ring unapred poražena, već se detaljno pripremala. Tužno je videti da je ovako eliminisana. Takmičarka iz Alžira je tu jer je MOK doneo odluku, a ta odluka nije bila laka jer je ceo slučaj vrlo komplikovan. Sigurno se i ona (Iman Kelif) dosta napatila zbog svega što se dešava.

I Ilon Mask podržao ideju da „muškarcima nije mesto u ženskom sportu“

Na društvenoj mreži „Iks“, koja se zvala Tviter dok je njen novi gazda, američki milijarder Ilon Mask, nije preimenovao, počela je velika kampanja posle ovih 46 sekundi u ringu.

Avec l’approbation du CIO , l’équipe olympique d’Algérie 🇩🇿 aligne sans complexe du chromosome XY dans une compétition de Boxe féminine 👀👊🏻

La Boxeuse Italienne 🇮🇹 Angela Carini a préféré abandonner après 46 secondes de combat afin de préserver sa santé 👊🏻#Paris2024 pic.twitter.com/XtqLehsUrr
— La Punchline de Yakovleff (@G_Yakovleff) August 1, 2024

Uz komentar „Muškarcima nije mesto u ženskom sportu“ i oznaku #Stojim uz Anđelu Karini, širi se svojevrsna peticija da se ovakvi slučajevi što pre spreče.

To je podržao i sam Mask, ponovivši pomenutu objavu i dopisavši:

„Apsolutno“

A šta vi mislite? Pošaljite nam komentar i glasajte u anketi:

Da li treba puštati muškarce u ženski sport, zato što se „osećaju ženama“?

Ako vas sport zanima, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njemu – pratite na sportskim stranicama portala „Novosti“.

Na sasvim ste dobrom mestu.

Izvor: Novosti.rs