DOČEK hrvatskih rukometaša u Zagrebu ipak nije otkazan!
Naime, igrači i stručni štab hrvatske reprezentacije istakli su da pristaju da im doček bude organizovan, samo ukoliko bude nastupao Marko Perković Tompson. Taj ultimatum nije naišao na odobravanje gradskih vlasti u Zagrebu i smatralo se da će čitava manifestacija dočeka biti otkazana.
Međutim, u ovaj slučaj se direktno uključila Vlada Hrvatske, posle čije će intervencije doček biti organizovan u ponedeljak od 18 časova na Trgu Bana Jelačića u Zagrebu, piše „Sport klub“.
– Organizujemo veličanstven doček danas u 18h na Trgu bana Josipa Jelačića. Biće poštovane sve želje rukometaša„, rekao je ministar Sporta Tonči Glavina, a prenosi N1 Zagreb.
Evo šta je rekao gradonačelnik Zagreba:
Međutim, nedugo nakon osvajanja bronzane medalje rukometaši su insistirali da se dogovorenim izvođačima mora priključiti i Tompson. Budući da bi to bilo protivno odlukama gradske uprave i Gradske skupštine oko korišćenja ustaškog pozdrava, koje vrede za sve izvođače, pa i Tompsona koji je ta pravila već prekršio na koncertu u Areni – nismo mogli udovoljiti zahtevu rukometnih reprezentativaca. Nakon toga je reprezentacija odlučila da dočeka u Zagrebu u tom slučaju neće biti.
Žao mi je što su rukometaši tako odlučili i još jednom im čestitam na osvojenoj brončanoj medalji na Evropskom prvenstvu u rukometu -napisao je gradonačelnik Zagreba.
Ipak, desio se obrt pa će se ustaške orgije ipak održati u Zagrebu.
Izvor: Novosti.rs















