Naslovnica Košarka Dušan Alimpijević zagrmeo posle finala Kupa Turske

Dušan Alimpijević zagrmeo posle finala Kupa Turske

Orlovi jaci za dva evroligaska igraca pred Bosnu i Hercegovinu.jpg

Legiano 300x250

KOŠARKAŠI Bešiktaša poraženi su u finalu Kupa Turske od Fenerbahče sa 91:74, a veoma ljut na sudije posle meča bio je trener crno-belih iz Istanbula Dušan Alimpijević.

Selektoru Srbije najviše je zasmetao odnos izvedenih slobodnih bacanja – 31:15 u korist prvaka Evrope.

Legiano 728x90

– Osećam se užasno. Znamo da je Fenerbahče lider Evrolige i da ima veoma dobar tim sa veoma dobrim trenerom, i to poštujemo, ali ovo više nije prihvatljivo. Ljudi će reći: „Treneru, izgubili ste 17 razlike“, ali posle šest slobodnih bacanja u prvom poluvremenu i osam u drugom, šta je 17? Oni su izveli 30 slobodnih bacanja. Ne moram da budem trener u Superligi Turske. Mogu i da sedim i gledam utakmice. Džona i Dotson su ispali zbog faulova. S kim da igram? Možda jesu bolji tim, ali pustite nas da igramo. Ne znam koliko puta sam to rekao – rekao je Alimpijević.

Legiano 300x250

Fenerbahče je do pobede predvodio Tarik Biberović koji je ostvario dabl-dabl učinak od 28 poena i 10 skokova, pratio ga je Vejd Boldvin sa 21. Na drugoj strani najbolji je bio Devon Dotson sa 17, dok su Džona Metijus i Sertač Šanli postigli po 14.

Legiano 728x90

Podsetimo, Alimpijevića u petak očekuju obaveze u reprezentaciji. Srbija u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo igra protiv Turske.

Legiano 300x250

Izvor: Novosti.rs

Legiano 300x250

Legiano 300x250