MLADA srpska atletičarka, Angelina Topić obradovala je Srbiju. Ona je na Svetskom prvenstvu osvojila srebrnu medalju u disciplini skok u vis.
Do podviga je došla preskočivši visinu od 1,99 metara.
Ispred nje bila je samo svetska rekorderka, Jaroslava Mahučik iz Ukrajine, koja je uspela da preskoči 2,01 metara, dok je Angelina srebro podelila sa Nikolom Olislagers iz Australije i Julijom Levčenko iz Ukrajine.
Nema sumnje da će slavlje u porodici Topić dugo trajati, a i sam otac Dragutin je tokom takmičenja bio ogromna podrška svojoj naslednici na putu ka novom svetskom postolju.
On se odmah nakon osvojenog srebra oglasio na društvenoj mreži Instagram uz moćnu poruku i zajedničku sliku sa Angelinom Topić.
– Još jedna u nizu! Vicešampionka sveta – napisao je Dragutin Topić velikim slovima uz širok osmeh sa Angelinom.
Izvor: Novosti.rs















