Fudbaleri Crvene zvezde će sutra od 16 časova dočekati ekipu Radničkog iz Niša u okviru 28. kola Superlige Srbije. Pre meča na pitanja medija odgovarao je šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković.
Govorio je Stanković o strategu Radničkog, ali i kvalitetima ekipe iz Niša.
Govorio je šef stručnog štaba crveno-belih i o trenutnom zdravstvenom biltenu u ekipi.
– Uvek ima povređenih igrača gde jednostavno moraš da sačekaš taj poslednji dan. Upravo smo završili sastanak kako bismo procenili stepen povreda i videli ko može da izađe na teren. U ovom trenutku znam sastav i to će biti najjači tim koji mogu da izvedem sutra.
Strateg crveno-belih posebno je naglasio koliko je podrška sa tribina presudna u ovom periodu godine.
– Nadam se da će biti dobro popunjena Marakana. Prethodni put, na proslavi rođendana, bilo je prelepo uz oko 18 hiljada ljudi. Voleo bih da nas sutra i vreme posluži, da dođe što veći broj navijača i da nam pruže podršku jer izlazimo iz jednog veoma jakog i teškog perioda. Na pravom smo putu, i njihova podrška nam je neophodna. Sledi reprezentativna pauza, pa meč sa Radnikom i utakmica kod kuće protiv Spartaka kojom završavamo regularni deo prvenstva. Trebaće nam svaki glas i svaki dlan u naredna dva meseca.
Posebnu pažnju privlači Aleksandar Katai koji juri dva velika rekorda, a strateg Zvezde je istakao njegovu nesebičnost.
– Aleksandra Kataija poznajem zaista dugo. Čak sam se i ljutio na njega tokom nekoliko prethodnih utakmica jer on, kada dođe ispred golmana, voli da odigra loptu kako bi neko drugi postigao pogodak i da on bude asistent. Katai uvek stavlja tim na prvo mesto, pa tek onda sebe. Ako nastavi da se oseća ovako dobro fizički, da ovako radi i zadrži ovu energiju i volju, on će sigurno prestići sve te rekorde. Ja se za njega uopšte ne bojim.
Za kraj, Stanković je prokomentarisao i narednog rivala u Kupu Srbije, ekipu Jedinstva sa Uba.
– Malo smo se šalili kako još nismo odigrali nijednu utakmicu u kupu pred našim navijačima. Hajde prvo da dođemo do samog finala, a onda, gde god da budemo igrali, ja sam siguran da ćemo se osećati kao kod kuće – zaključio je Stanković.
Izvor: Novosti.rs















