Svetsko dvoransko prvenstvo u atletici počelo je danas, a poljski grad Torunj biće domaćin najboljim atletičarima od 20. do 22. marta.
Ovo je spisak svih učesnica u finalu skoka uvis i rezultata sezone
Jaroslava Mahučih (Ukrajina) 2.03
Angelina Topić (Srbija) 2.00
Marija Žodžik (Poljska) 1.98
Elenor Paterson (Australija) 1.97
Nikola Olislegers (Australija) 1.96
Julija Levčenko (Ukrajina) 1.96
Luise Ekman (Švedska) 1.96
Lamara Distan (Jamajka) 1.96
Čeriti Hufnagel (SAD) 1.96
Marija Vuković (Crna Gora) 1.94
Imke Onen (Nemačka) 1.93
Vašti Kaningem iz SAD se povukla.
Uoči takmičenja
Svetsko dvoransko prvenstvo u atletici počelo je danas, a poljski grad Torunj biće domaćin najboljim atletičarima od 20. do 22. marta.
Srbija je na takmičenje u Poljsku poslala tim od devet atletičara, a Angelina Topić, kao najveća nada za osvajanje medalje, odmah izlazi na borilište. Tokom ove sezone, ona je dva puta rušila državni rekord u skoku uvis i postala prva atletičarka u istoriji Srbije koja je preskočila visinu od dva metra.
Njena forma uliva optimizam, s obzirom na pobede u Lođu (1.98 m), Beogradu (1.96 m) i Banjskoj Bistrici, gde je ostvarila skok od 2.00 metra. Uz svetsku rekorderku Jaroslavu Mahučih, Angelina Topić je jedina koja je ove godine prešla tu magičnu granicu, što opravdava velika očekivanja.
Na prethodnom Svetskom prvenstvu na otvorenom u Tokiju, Topić je pomalo neočekivano stigla do bronzane medalje, što je bila nagrada za njen naporan rad i posvećenost. Sada je pred njom novi izazov – napad na odličje na Svetskom dvoranskom prvenstvu, jedinom velikom takmičenju, uz Olimpijske igre, sa kojeg još uvek nema medalju, iako ima samo 20 godina.
Pored Jaroslave Mahučih, kao najveće konkurentkinje za medalju ističu se Australijanke Nikola Olislegers i Elenor Paterson, kao i Poljakinja Maroja Žodžik.
Izvor: Novosti.rs















