RUKOMETAŠICE su posle Paragvaja (40:15) u drugom kolu grupe B juniorskog SP u Kini savladale i Angolu – 26:26 (12:7).
Naše devojke osigurale su drugu fazu, a u subotu (8.00) za prvo mesto u grupi boriće se sa Austrijom, koja je pobedila Paragvaj sa 29:15.
Izabranice Zorana Barbulović u drugoj fazi sastaće se sa prve dve ekipe iz grupe B, u kojoj su Francuska, Švedska, Egipat i Indija.
Protiv Angole najefikasnija je bila Milica Otašević sa pet golova. Lara Stanić je dala četiri pogotka, a tri Mia Nedeljković, Zorica Ranković, Ema Petković i Tamara Dušić.















