ALEKSA Avramović govorio je o napetoj situaciji u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, otkrivši da mu je porodica bila u Dubaiju dok je bio na okupljanju reprezentacije Srbije.
Košarkaš Dubaija otkrio je da je situacija bila izuzetno stresna, uprkos visokom stepenu bezbednosti u gradu.
– Dubai je izuzetno dobro zaštićen grad. Imaju vrhunsku protivvazdušnu odbranu, ali je to sve iznenadilo. Da se ne lažemo – na Bliskom istoku već godinama traju ratovi i uvek postoje tenzije i varnice – rekao je Avramović.
Otkrio je da je njegova porodica bila u opasnosti.
– Bilo mi je teško jer mi je porodica bila tamo. Supruga, dete i tašta su bili u Dubaiju, a ja sam bio sa reprezentacijom. Nisam mogao lično ništa da uradim. Ponekad mediji stavljaju dramatične naslove. Istina je da je moja porodica dobila poruku da pronađe sklonište – u Dubaiju su garaže u zgradama napravljene da služe kao zaštita. Ipak, nije bilo lako. Ja čitam katastrofalne vesti, a supruga mi sa terena govori da je sve normalno. I pored toga, osećala se napetost, da se ne lažemo – istakao je Avramović.
Pohvalio je reakciju kluba.
– Na sreću, imamo sjajnog vlasnika kluba, zaista je fantastičan. Ne samo da je pomogao nama i našim porodicama, već je zaštitio i sve ostale košarkaše. Košarka postaje sporedna kada vidiš takve ljude. To sam rekao i Dejanu Kamenjaševiću. Ovo više nije stvar košarke – ono što je uradio je zaista fantastično – poručio je Avramović.
Izvor: Novosti.rs















