Švajcarski skijaš Franjo fon Almen osvojio je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.
Učinio je to dva dana nakon što je sa sunarodnicom Tangi Nef došao do zlata timskoj alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.
Podsetimo, Fon Almen je ove Igre „otvorio“ prvom zlatnom medaljom, upravo u spustu.
A u superveleslalomu…
Fon Almen je danas do trijumfa na stazi u Bormiju stigao u vremenu 1:25.32.
On je postao treći alpski skijaš u istoriji sa tri zlata na istim ZOI posle Austrijanca Tonija Zajlera (1956. u Kortini) i Francuza Žan-Kloda Kilija (1968. u Grenoblu).
Srebrna medalja u superveleslalomu je pripala Amerikancu Rajanu Kokran-Ziglu (1:25.45), dok je do bronzanog odličja stigao Švajcarac Marko Odermat (1:25.60).
Ako vas zanima sport, pratite sve najvažnije i najzanimljivije vesti o njemu na sportskim stranicama portala „Novosti“.
Na sasvim ste dobrom mestu.
Izvor: Novosti.rs















